Esbjerg Cykle Motion

I Esbjerg Cykle Motion cykler vi for motionens skyld således at alle får en god tur ud af træningen. Klubben har hold på flere niveauer så alle får muligheden for en god gang motion og socialt samvær, så kom frit og prøvetræn med os.

Bliv medlem

Bestyrelsesformand
Henning Kristensen
Præsentation
Telefon: +45 2990 1147
E-mail: formand@esbjergcyklemotion.dk
 
Ansvarsområde: Danmarks Cykle Union, Offentlige instanser, Vadehavsløbet, indkaldelse til bestyrelsesmøder
Formand for ECM Stjerne Tour
Se hele beskrivelsen
Næstformand
Harald Knudsen
Præsentation
Telefon: +45 2721 8570
E-mail: harald_knudsen@hotmail.com
 
Ansvarrområde: Kaptajner 
 
Se hele beskrivelsen
Kasserer
Søren Boysen
Præsentation
Telefon: +45 6160 8106
E-mail: kasserer@esbjergcyklemotion.dk
 
Ansvarsområde: Økonomi, Webmaster, Facebook, tøjsalg, Traffic Officials
Formand for Vadehavsløbet 
Bestyrelses repræsentant i Vadehavsudvalget samt ECM Stjerne Tourudvalget
  
Kører på B-holdet samt Tirsdagsholdet
Har været medlem af klubben siden 1990
Æresmedlem siden 2016 
Se hele beskrivelsen
Sekretær
Danni Elten
Præsentation
Telefon: +45 2812 6060
E-mail: dannielten@icloud.com
 
Ansvarsområde: Referater, Facebook
Bestyrelses repræsentant i TUR udvalget 
Se hele beskrivelsen
Bestyrelsesmedlem
Carsten Albertsen
Præsentation
Telefon: +45 6022 2513
E-mail: carsten.albertsen@esenet.dk
 
Ansvarsområde: Udstyr i klublokalet, diverse klubarrangementer
Bestyrelses repræsentant i klublokale udvalget 
Se hele beskrivelsen
Suppleant
Lars Klivager Jensen
Præsentation
Telefon: +45 2485 4116
E-mail: lars.klivager@gmail.com
 
Ansvarsområde: Vintercup 
Se hele beskrivelsen
Michael Gregersen
Præsentation
Telefon: +45 2926 5677
E-mail: michael@mg4.dk
 
Ansvarsområde: Kaptajner, Facebook
Se hele beskrivelsen
Klublokale udvalg
Arne Gram
Præsentation
Telefon: +45 2068 9577
E-mail: arnegram@bbsyd.dk
Se hele beskrivelsen
John Ewert
Præsentation
Telefon: +45 5126 1080
E-mail: john@ewert.dk
Se hele beskrivelsen
Svend Christiansen
Præsentation
Telefon: +45 2127 5180
E-mail: svendoginge@gmail.com
Se hele beskrivelsen
Løbsudvalg
Henning Kristensen
Præsentation
Telefon: +45 2990 1147
E-mail: formand@esbjergcyklemotion.dk
 
Ansvarsområde: Danmarks Cykle Union, Offentlige instanser, Vadehavsløbet, indkaldelse til bestyrelsesmøder
Formand for ECM Stjerne Tour
Se hele beskrivelsen
Holger Dalstup
Præsentation
Telefon: +45 6167 0667
E-mail: hgrd5@me.com
 
Deltager i styregruppen for Vadehavsløbet
Se hele beskrivelsen
Jørgen Tobiasen
Præsentation
Telefon: +45 7513 6163
E-mail: tobiasen@esenet.dk
 
Deltager i styregruppen for ECM Stjerne Touren
Se hele beskrivelsen
TUR udvalg
Lars Klivager Jensen
Præsentation
Telefon: +45 2485 4116
E-mail: lars.klivager@gmail.com
 
Ansvarsområde: Vintercup 
Se hele beskrivelsen
Torben Skot-Hansen
Præsentation
Telefon: +45 2013 5904
E-mail: turudvalg@esbjergcyklemotion.dk
Se hele beskrivelsen

Vores Sponsorer